GENEL BİLGİLER

Yarış Start / Finish ve Festival Alanı

Adres
Çetin Emeç Bulvarı, Şaşkınbakkal Sahil Yolu Trafik Işıkları, Etkinlik alanı

Otopark
Festival alanının karşısında otopark bulunmaktadır. Otopark ücreti katılımcılara aittir.

Koşu Numaraları ve chip teslimatı
Kayıt yaptıran sporcular koşu numaraları ve chiplerini Festival alanında kurulacak Sporcu Kayıt Merkezi’nden kimliklerini göstererek alacaklardır.

Kayıt Merkezi
11 Ekim Cumartesi günü saat 09:00 – 20:00 arasında hizmet verecektir.
İsim değişiklikleri ve diğer konular için Danışma Masası 12 Ekim Pazar günü 07:30 – 08:30 arasında hizmet verecektir. Sporcular yarış sırasında koşu numaralarını ve chiplerini kullanmak zorundadır.
Koşu numarası olmayan sporcular start alamayacaktır.

Yarışçı Kiti
Her bir yarışçıya özel PUMA tarafından hazırlanmış Çantalar içinde PUMA T-shirt, Men’s Health Dergisi ve sürpriz hediyeler yer alacaktır. Yarışçı kitleri Kayıt Merkezi’nden yarışçı numaraları gösterilerek alınacaktır.
Sporcular yarış sırasında organizasyon tarafından verilen t-shirtleri giymek zorunda değildir.

Gardırop
Sporcuların özel eşyalarını yarış sırasında teslim edebilecekleri korumalı çadırımız 12 Ekim Pazar günü hizmet verecektir.
Sporculardan çantaları üzerine yarış numaralarının yer aldığı etiketleri konumlandırmalarını özellikle rica ederiz. Değerli eşyalarınızın güvenliği açısından yanınızda bulundurmamanızı tavsiye eder, organizasyonun mesuliyet kabul etmeyeceğini belirtiriz.

Yarış Parkuru
Urbanathlon yarış mekanizması gereği halka kapatılmış bir parkur bulunmamaktadır. Şehrin gündelik yaşam akışı içerisinde yarışacağınızı unutmayın.

Start/ Finish Engeller
Yarış start ve finish noktası festival alanının bulunduğu yerde olacaktır.
Parkur yaklaşık 10 km’dir ve parkur içerisinde gidiş ve dönüş rotasında engeller yer almaktadır.

Ayrıntılar

Kayıt
Takım kategorisinde yarışabilmek için, takımların 3 kişiden oluşturulması zorunludur. Takım kayıtlarında yarış kayıt ücretleri tek bir kredi kartından tahsil edilecektir.
Aile kategorisinde yarışacak olan sporcular ebeveyn sayısı kadar 15 yaşından küçük çocuklarını kaydettirebilirler. Aile kategorisi startı programda belirtilen start zamanından 30 dakika sonra verilecektir.

Kayıt Ücretlendirme
Bireysel Katılım: 55 TL Aile Katılım
Her ebeveyn için: 55 TL Her çocuk için: 35 TL Takım Katılım: 165 TL

Start Zamanı
Yarış startı için sporcuların koşu derecelerine göre farklı gruplar oluşturulacaktır. Sporcular 12 Ekim Pazar günü saat 09:15’den itibaren start alanı içerisinde kendilerine ayrılan bölümde bulunmak zorundadır. Yarış briefingi ardından ilk grubun startı saat 09:30’da verilecek ve 5 dakika aralıklarla diğer grupların startı verilecektir.

Yarış öncesi Hazırlık ve Isınma
Festival sahnesinde sponsorlarımız tarafından hem sporculara hem de seyircilere yönelik farklı spor programları uygulanacaktır.

11 Ekim Cumartesi
09:00 – 20:00 Sporcu Kayıt 12:30 – 13:15 Streching
13:15 – 14:00 Crossfit Balaban 14:00 – 15:00 Pilates
15:00 – 16:00 Zumba
16:00 – 16:45 Military Training Gün boyu Power FM DJ Session

12 Ekim Pazar
07:30 – 08:30 Sporcu Kayıt Helpdesk 08:30 – 09:00 Streching
09:05 Flash Mob Dans
09:15 Yarış Sporcu Yerleşim
09:30 Yarış Start
10:55 Flash Mob Dans
12:00 Ödül Töreni
12:45 Military Training
Gün boyu Power FM DJ Session

Zamanlama
Sporcuların kendilerine verilen özel numaralı chipleri üzerlerinde bulundurmaları zorunludur. Her bir sporcunun start zamanı start alanındaki mavi halı üzerinden geçtikleri anda başlar ve finish alanında yer alan mavi halı üzerinden geçtikleri anda sona erer.

Su Noktaları
Parkur içerisinde Fenerbahçe Ordu Evi dönüşü ve Bostancı İdo yönündeki dönüş yönü üzerinde su noktaları konumlandırılacaktır.

Yarış Kuralları
* Parkur içerisinde yer alan engellerin tümünün geçilmesi zorunludur.
* Parkur içerisinde yer alan kontrol noktalarından geçmeyenler yarış sonuç listesinde yer almayacaktır.
* Engeller önünde kuyruk oluşumları normaldir ve bu kuyrukta beklemeyerek haksız yere öne geçmek, engeli aşmadan geçmek, centilmenlik dışı davranışlarda bulunmak diskalifiye sebebi olacaktır.
* Engellerin geçilmesi sırasında sporcular birbirlerine yardım edebilirler.
* Engel görevlileri de sporculara yardımda bulunacaktır.
* Parkur içerisinde yer alan motosiklet ve otomobillere kasti olarak zarar vermek, otomobillerin üzerine çıkmak, camlarını kırmak gibi hareketler diskalifiye nedenidir ve oluşan hasardan sporcu sorumlu olacaktır.

Sonuçlar
Sonuçlar yarış sonrası yarış alanı içerisinde panolarda açıklanacaktır. Tüm sonuçlar ayrıca web sitesinde yayınlanacaktır.
Sonuçlar Kadın – Erkek kategorilerinde genel klasman olarak açıklanacaktır.
Takım kategorisinde 3 sporcunun yarışı bitirme sürelerinin toplamı göz önüne alınarak sıralama yapılacaktır. Takım kategorisinde yarışan sporcuların dereceleri aynı zamanda genel klasman sonuçlarında da bireysel olarak yer alacaktır.

Ödüller
Kadın, Erkek ve Takım kategorilerinde 1. 2. ve 3.ler ödül töreninde podyum seremonisine katılacaktır. Kupa ve sponsor hediyeleri ile ödüllendirilecektir.
Kadın ve Erkek kategorilerinde 1. sırayı alacak sporcular 2015 yılında Avrupa ülkelerinden birinde gerçekleştirilecek Urbanathlon yarışına seyahat ve katılım hakkı kazanacaktır.

Fotoğraf ve Videolar
Tüm fotoğraf ve videolar resmi web sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca Facebook ve Twitter’daki Urbanathlon İstanbul hesaplarında da paylaşılacaktır.

Sağlık
Organizasyon bünyesinde sağlık hizmeti verecektir. İlk yardım hizmetleri anında mobil ekipler ve full donanımlı spor sağlığı konusunda uzman kişiler tarafından verilecek, hastane ihtiyacı söz konusu olduğunda en yakın hastaneye nakil sağlanacaktır. Hastaneye intikalden sonraki tüm masraflar sporcunun kendi sorumluluğundadır.

Seyirci İzleme Noktaları
Yarış parkuru Bostancı sahil üzerinde yer almaktadır. Hem yeşil alan üzerinden hem de yol kenarından kolaylıkla izlenebilir. Ancak Engellerin önünde ve arkasında durulmaması yan taraftan seyredilmesi önemle tavsiye edilmektedir. Güvenlik görevlileri seyircileri bu konularda uyaracaktır.

Danışma Masası
Festival alanında bilgilendirme masası hem seyircilere hem de sporculara hizmet verecektir.